صورتجلسه کارخانه سطح کشت و تولید شکر و ملاس و تفاله و سال 99

صورتجلسه-کارخانه-سطح-کشت-و-تولید-شکر-و-ملاس-و-تفاله-و-سال-99

در سال زراعی سال ۱۳۹۹ و با تلاش و همت همکاران محترم بالاترین ضریب استحصال تاریخ کارخانه بدست آمد.
مقدار سطح زیرکشت چغندرقند از ۳۳۰۰ هکتار به ۵۶۰۰ هکتار افزایش یافته و با برداشت از سطح کشت اعلام شده مقدار چغندرقند خریداری شده نسبت به سال گذشته بمقدار ۱۱۰،۰۰۰ تن افزایش نشان می دهد و شکر تولیدی از نظر کیفیت بالاترین کیفیت را دارا می باشد و مقدار شکر حاصل شده نیز نسبت به سال گذشته ۱۷،۰۰۰ تن افزایش یافته است.
بعد از گذشت چندین سال و با کوشش کادر فنی ، آماده سازی و راه اندازی دیفوزیون RT در سال جاری به تحقق پیوست.
محصول اصلی تولیدی کارخانه شکر سفید بوده و در کنار این محصول انواع تفاله تر و خشک نیز تولید می گردد و محصول تولیدی برای خوراک دام در سطح منطقه توزیع می شود در سال های گذشته فقط یک نوع تفاله تر تولید می شد ولی در سال جاری تفاله تر در انواع آبدار و پرس شده تولید می گردد.      
ضمنا ملاس نیز جزء تولیدات جانبی کارخانه بوده که از استحصال شکر از چغندرقند و یا تصفیه شکر خام تولید می گردد این محصول در صنایع جانبی از جمله تولید الکل بکار می رود. 
این کارخانه در مشارکت های اجتماعی نقش بسزایی ایفاء می کند از جمله آنها کمک به زلزله زدگان قطور، مشارکت در ارسال مواد غذایی به راهپیمائی های اربعین در کربلا، تحویل سبد کالائی به همکاران محترم و مشارکت فعال در طرح شهید قاسم سلیمانی و اقدامات لازم در جریان پیشگیری از انتشار ویروس کرونا می باشد که بصورت توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، ضدعفونی کردن محوطه و ساختمان فنی بطور مستمر و آموزش های لازم به همکاران محترم می باشد. 
این واحد تولیدی نقش ویژه ای را در خصوص کاشت چغندر و شکر تولیدی ایفا می نماید. در حال حاضر با بکارگیری نیروی انسانی به تعداد ۶۰۰ نفر بطور مستقیم و ۱۰۰۰ نفر بطور غیرمستقیم قدم های موثری در اشتغال منطقه برداشته است.
این کارخانه دارای واحد تحقیق و توسعه (R&D) بوده که موفق به اخذ مجوز آن شده است این واحد در زمینه های مختلف از جمله جلوگیری از اتلاف آب و انرژی و افزایش ظرفیت کارخانه و کاهش مصرف آب و بهینه سازی انرژی و همچنین در زمینه های برنامه ریزی و انجام تحقیقات لازم برای امور توسعه به روش کاملا مهندسی شده فعالیت می نماید.  

۱۱ بهمن ۱۳۹۹