سرانه مصرف قند هر ایرانی بیش از ۲ برابر میانگین جهانی است

سرانه-مصرف-قند-هر-ایرانی-بیش-از-۲-برابر-میانگین-جهانی-است

کارشناس ارشد ایمنی و بهداشت مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هر ایرانی سالیانه حدود ۳۵ کیلوگرم قند و شکر مصرف می کند که این مقدار معادل بیش از دو برابر بیشینه حد مجاز است.
به گزارش از ، فتح الله عالی پور کارشناس ارشد ایمنی و بهداشت مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: هر ایرانی سالیانه حدود ۳۵ کیلوگرم قند و شکر مصرف می کند که این مقدار معادل بیش از دو برابر بیشینه حد مجاز است.
او افزود: این مقدار قند و شکر به دو شکل پنهان و آشکار در رژیم عذایی روزانه وارد بدن می شود.
روش های استعلام اصالت فرآورده های سلامت محور را بدانید.
عالی پور اضافه کرد: دریافت زیاد قند های آزاد یا رژیم های غذایی سرشار از قند، مخاطراتی از قبیل پوسیدگی دندان، کاهش حسایت به انسولین، چاقی و اضافه وزن، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالا، کبد چرب غیر الکلی، سرطان لوزالمعده و تضعیف عملکرد کلیه و حتی نقرس را به همراه دارد.
او ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت به بزرگسالان و کودکان توصیه می کند تا دریافت روزانه قند های آزاد را به کمتر از ۱۰ درصد از کل مصرف انرژی کاهش دهند که این مقدار معادل ۱۰ قاشق چای خوری شکر است (هر قاشق چای خوری حاوی پنج گرم شکر است).
عالی گفت: کاهش بیشتر مصرف قند به کمتر از پنج درصد کل انرژی یا ۲۵ گرم (پنج قاشق چای خوری) در روز مزایای بیشتری را برای سلامتی به همراه دارد.
او بر کاهش مصرف نوشیدنی های حاوی شکر مانند انواع نوشیدنی های گازدار، نوشیدنی های کربناته، نوشیدنی های انرژی زا، شیر های طعم دار و بسیاری از آب میوه ها تاکید کرد و افزود: توصیه می شود به جای نوشابه های گازدار یا آب میوه های شیرین شده، آب سالم مصرف شود.
عالی پور اضافه کرد: به جای نوشیدنی های میوه ای شیرین شده می توان از میوه های تازه استفاده کرد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۹